Home » 2021 » April » 21

Daily Archives: April 21, 2021

Vești bune pentru cetățenii Comunei Schitu Duca! De acum puteți comunica și online cu Primăria cu ajutorul aplicatiei REGISTA

➡️ Primăria Schitu Duca pune la dispoziția cetățenilor servicii publice online.

💻🕐 Cu ajutorul aplicației @Regista puteți comunica mai ușor cu primăria evitând deplasările la sediul primăriei și să economisiți timp.

Ce avantaje vă oferă aplicația?

✅ să depuneți cereri online pentru diverse solicitări (către compartimentele de urbanism, taxe și impozite, registru agricol, asistență socială, relații cu publicul sau alte solicitări)

✅ să faceți sesizări pe harta digitală a Comunei

✅ să verificați online starea solicitării depuse

✅ să aveți acces rapid la documente de interes public

✅ în curând o să fie disponibil și serviciul de plăți online

💻 Fiecare contribuabil își poate crea contul cetățeanului personal în aplicație pentru a comunica mult mai simplu și rapid cu primăria.

✅ Toate solicitările și documentele depuse vor fi afișate în cont, pentru a putea avea o evidență clară a acțiunilor întreprinse de dumneavoastra și istoricul acestora.

Nu mai este nevoie să vă deplasați până la sediul primăriei pentru a depune o cerere. Acum puteți face totul online!

Vă invit să vă creați cont în portalul https://schituduca.regista.ro/ și să depuneți cât mai multe solicitări online! Mulțumim!

Cu respect,

Primarul Comunei Schitu Duca