Home » Anunturi » ANUNT DELGAZ GRID privind intreruperea tensiunii in ziua de : 07.09.2021 in intervalul : 09:00 – 17:00

In scopul imbunatatirii parametrilor de calitate a energiei electrice pe care o furnizam si pentru cresterea nivelului de continuitate in alimentarea cu energie electrica, este necesara efectuarea unor lucrari de reparatii la LEA de 20kV : COMARNA – PRIBESTI care alimenteaza cu energie electrica locaitatile din comuna dumneavoastra.

Data fiind importanta si amploarea acestor lucrari de reparatii, se va proceda la intreruperea furnizarii energiei electrice in data de : 07.09.2021 in intervalul : 09:00 – 17:00

Va rugam sa afisati intr-un loc vizibil anuntul cu intreruperea furnizarii energiei electrice sau sa anuntati prin alte mijloace aceste intreruperi. Vor fi intreruperi in localitatile:
Localitatile : SCHITU DUCA ; BLAGA ; POIENI ; DUMITRESTII – GALATII ; POIANA , com. SCHITU DUCA jud. IASI – PTA 1 ( primaria Schitu Duca ), PTA 2 Schitu Duca , PTA 3 Schitu Duca , PT 4 ( Mobifon ) Schitu Duca , PTA 1 Blaga , PTA 1 Poieni , PTA 2 ( Stana Poieni ) , PTA 3 Poieni (Cabana Vanatoare ) , PTA 4 Poieni , PTA 1 , PTA 3 , PTA 4 Dumitrestii Galatii , PTA 1 Poiana.

Va asiguram ca toate demersurile noastre au ca finalitate cresterea calitatii serviciilor pe care le oferim si implicit a confortului dumneavoastra. Va multumim pentru intelegere si va asiguram in continuare de toata disponibilitatea noastra pentru solutionarea tuturor aspectelor legate de activitatea de distributie a energiei electrice.